جستجو
Menu

رییس کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر تهران مطرح کرد: ایجاد حلقه اتصال بین شورای شهر و مجلس / لزوم واگذاری ورزش همگانی از دولت به شهرداری­ها ( 28 آبان 92 )


شهر ورزش- پرویز سروری از عزم شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر ایجاد حلقه اتصال بین مجلس و شورای شهر خبر داد.


رییس کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با شهر ورزش گفت: خوشبختانه به‌نظر می­رسد زمینه­های سیاسی برای تعامل قوای مجریه، مقننه و شوراها به‌وجود آمده که براین اساس درصدد هستیم تا حلقه اتصال خوبی بین مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر تهران به‌وجود آوریم.

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس هشتم ادامه داد: پرواضح است که دولت نگاه منفی به شهرداری و شورای شهر ندارد و با توجه به‌حضور چندین نماینده ادوار در دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران، انتظار می­رود فاصله­های میان این نهاد (شورای شهر) و قوای مجریه و مقننه به‌سرعت کم شده و تعاملات افزایش یابد.

اجرای برخی قوانین برنامه چهارم؛ اصلی فراموش شده

وی در بخش دیگری به لزوم اجرای قوانین مصرح در برنامه­های چهارم و پنجم توسعه اشاره کرد و افزود: مطابق برنامه چهارم، دولت موظف شده تا 23 وظیفه را به شهرداری­ها واگذار کند.

سروری ادامه داد: یکی از این وظایف، واگذاری ورزش همگانی به شهرداری­ها است که تاکنون اجرایی نشده و امید آن داریم دولت یازدهم اجرای آن را تحقق بخشد.

رییس کمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر تهران افزود: تفویض برخی اختیارات به نهادهای عمومی غیردولتی همچون شهرداری­ها، اقدامی است که قانون به صراحت به آن اشاره کرده و باید هرچه زودتر اجرایی شده تا دولت نیز همچون مردم، از ثمرات نیکوی آن بهره­مند شود.

سروری در پایان ابراز امیدواری کرد ارتباط شورای اسلامی شهر تهران، مجلس و دولت منجر به ایجاد تحولات جدید و عمیق در سطح جامعه شود. تحولاتی که رشد و تعالی اقشار مختلف را درپی داشته باشد.


تعداد مشاهده: 209
1392/8/28
print